Megjelent: 1989. januárjában, a második évfolyam első számában
Ritkán adatik meg az ember életétben az a pillanat. amikor a történelem aktív résztvevőjévé, alakítójává válik, még akkor is, ha ez csak szűkebb hazánkban, Siklóson történik. Úgy gondoljuk, hogy az utókor és az Önök számára is fontos feljegyezni azok nevét, akik részesei voltak, lesznek az ezredforduló előtti időszak egyik jelentős eseményének, a helyi lap újjáélesztésének, megjelentetésének. Mindig azt vallottuk, hogy van városunkban annyi szellemi potenciál, mely lehetővé teszi a nyilvánosság eme formájának megteremtését, működtetését. A szerkesztőség névsorának közzétételét tesszük azért is, hogy ezáltal élőbbé váljon az olvasó-újság közötti kapcsolat, Önök is tudják. hogy környezetükben kiket lehet felkeresni problémájukkal, javaslataikkal, ötleteikkel. A szándékunk bizonyitása helyett beszéjenek azonban helyettünk az eddig megjelent lapszámok, hiszen még alig múlott el az első szám okozta izgalom és már a második évfolyam példányán dolgozik a szerkesztőség.
Öszinte köszönet és tisztelet valamennyi tagnak és cikkírónak, hogy vállalta a lappal kapcsolatos teendőket, mindezt ingyen, elhivatottságból, szeretetből, a jobbítás szándékától vezérelve.
Köszönet az Olvasóknak, akik a lap „gyermekbetegségei” ellenére kitartottak mellettünk és rendszeres vásárlóivá, ezáltal támogatóivá váltak szándékunknak.
A Siklós Szerkesztőségének tagjai
Bakóné Aradi Éva, a gimnázium tanára; Bencs János, a Városi Tanács közművelődési felügyelője; Biró Lajos, a beremendi Művelődési Ház igazgatója, népművelője; Boris Gábor, a drávaszabolcsi Általános Iskola tanára; Boros Attila, a siklósi nyomda csoportvezetője; Czinczár Károly, a Földhivatal dolgozója; Császár Ferenc, a művelődési központ népművelője, felelős szerkesztő; Finna György nyugdíjas pedagógus; Gomolla Tamás, a KISZ Városi Bizottság munkatársa; Hirt János, a Városi Pártbizottság munkatársa; Koller Zoltán, a harkányi tanács előadója; Kóródi Jánosné, a Batthyány Kázmér Általános Iskola tanára; Kótány Jenő, a művelődési központ népművelője; Krebsz János, a gimnázium tanára; Matyó Ferencné nyugdíjas pedagógus; Mayer Gábor, a Kossuth téri iskola tanára (jelenleg katona); Mecseki József, a Hajdu Imre úti iskola igazgatója; Molnár Antal, a siklósi nyomda üzemvezetője; Muráth István, a Városi Tanács osztályvezetője, a Társadalmi Szerkesztőbizottság választott elnöke; Nagy Pál, a kollégium igazgatója; Nagy Sándor máriagyűdi nyugdíjas; Ózdi Lajos, a Táncsics Könyvesbolt vezetője; Pávics János, a műveIődési központ Igazgatója, felelős kiadó; Perics Péter nyugdíjas iskolaigazgató; Reitz Tibor. a művelődési központ dolgozója (jelenleg katona); Rozsnyai Ilona, a Városi Könyvtár igazgatója; Sándor Bea, a Takarékszövetkezet dolgozója; Sugár György mérnök, a nagyharsányi kőbánya dolgozója; Schmidt Henrik, a Városi Rendőrkapitányság dolgozója; Szabó László, a Kossuth Téri Általános Iskola tanára: Szabó Margit, a kesztyűgyár személyzeti vezetője; Szirényi János, a BCM Rt. munkaügyi vezetője; Tóth Zsuzsanna, a Tenkes Bútorgyár személyzeti vezetője.
A lapban rendszeresen publikáltak:
Dr. Horváth Béla nyugdíjas körzeti orvos; dr. Szilágyi Imre körzeti főorvos; dr. Thalyné Kurdi Éva, a Városi Kórház mentálhygéniés osztályának munkatársa; dr. Zsák László nyugdíjas ügyvéd; Erdős István református lelkész, Kalocsay János méhész.