Megjelent: 1989. januárjában az újság mellékleteként * magyarázat: Az 1980-as évek végén a gimnázium felvette a kapcsolatot egy olaszországi középiskolával. Ennek az együttműködésnek részeként érkezett egy olasz csoport Siklósra. Erről a látogatásról számolt be a cikk írója – Nagy Edina IV/A osztályos diák A várakozás órái 1988. október 8., szombat. Táncsics Mihály GimnáziumMindannyan időben itt … Read More „Milyenek az olaszok?” »
Hónap: 2022 augusztus
Megjelent: 1989. január Meghitt ünnepség keretében búcsúztatta a siklósi postahivatal kollektívája december 2-án, a 46(!) évi munkával töltött év után nyugdíjba vonuló munkatársat: Csutorás Jánost A szaktársak nevében Told Erika hivatalvezető köszöntötte a dolgozót, aki a mintegy fél évszázadot – kis kitérőn kívüI – Siklóson töltötte el. Dolgozott a szakma szinte minden területén, munkaját mindig … Read More „46 év aktív munkában” »
Megjelent: 1988. december Évszázados épület, Siklós nevezetessége. Mi az? Feltehetően erre a kérdésre az ország bármely részén ugyanazt a választ adnák: a vár. Nem véletlenül ez, hiszen régóta városunk jelképe a hajdani erődítmény. Akár Villány, akár Pécs-Harkány felől közelít az utazó, szinte az első amit városunkból megláthat és friss szemmel biztosan sokan mondják: Milyen nagy, … Read More „Unokáink is látni fogják?” »
Megjelent: 1988. december A máriagyűdi templom Siklós városához tartozó Gyűd 1977. április 1-ig önálló település volt. Azóta Siklóssal már-már összeépülve, a város egyik kerülete. A korábbi Máriagyűd nevezetessége a volt Ferences-rendi templom. A hagyomány szerint a kegyhellyé vált első fatemplomot II. Géza király idejében, 1148-ban építették a Bencések. Ebben a templomban állott az a fából … Read More „Siklósi mozaik” »
Megjelent: 1988. december Martsa István: Fúvószene 1967-ben a IV. Siklósi Várfesztivál és Fúvószenekari Találkozó alkalmából és jelképeként állították fel Martsa István szobrászművész alkotását a várba vezető út menti parkban. Ezen az úton vonultak be a zenekarok a találkozó színhelyére.A vadászkürtöt tartó, ülő női alak harmonikus nyugalma a más művészetekkel való találkozás érzését is ébresztheti a … Read More „Szobraink, emlékeink” »
Megjelent: 1988. december SIKLÓS (1913-1917) 75 évvel ezelőtt, 1913 július 6-án új lap látott napvilágot Siklóson. Dr. Fejes János siklósi ügyvéd felelős szerkesztésével megjelent a Siklós c. havilap A laptulajdonos is ő volt, aki Siklós és környékének kiváló ismerője. Megírta Siklós monográfiáját. Nagyon sokat telt Siklósért, igazán megérdemelné, hogy emléktáblát kapjon, utcát nevezzenek el róla, … Read More „Siklós sajtójának története – 7” »
Megjelent: 1989. január December 16-án a délutáni órákban tartotta meg aktívaértekezletét Siklóson az MSZMP Baranya Megyei Bizottsága December 15-én a HNF-székházban Bódi János országgyülési képviselő részvételével szerveztek találkozót. melyen az MDF helyi tagjai is jelen voltak. A Városi Tanács V.B. pénzügyi, terv- és munkaügyi osztálya a kórház-rendelő intézet rekonstrukciós munkáinak kivitelezésére az UNIBER közreműködésével e … Read More „Rövidhírek” »